Ekonomi

HF Sinclair yönetim kurulunu yeni bağımsız direktörle genişletiyor

DALLAS – HF Sinclair Corporation (NYSE: DINO), Jeanne M. Johns’un Pazartesi gününden itibaren Yönetim Kuruluna bağımsız yönetici olarak atandığını duyurdu. Bayan Johns’un katılımıyla Yönetim Kurulu üye sayısı 13’e çıktı, 11 üye ise bağımsız üye oldu.

Daha önce Incitec Pivot Ltd’nin CEO’su olarak görev yapan Johns, Haziran 2023’e kadar çalıştığı Avustralyalı çok uluslu şirketteki görevinden zengin bir deneyim getiriyor. BP plc’deki 30 yıllık kariyeri boyunca çeşitli liderlik görevlerinde bulundu. Güvenlik ve Operasyonel Risk Lideri ve Asya Olefinler ve Türevler Lideri dahil.

Rafinaj ve petrol ve gaz endüstrisindeki uzmanlığının HF Sinclair Yönetim Kurulu’na değerli bilgiler ve teknik bilgi sağlaması bekleniyor. Yönetim Kurulu Başkanı Franklin Myers, şirketin yönetimine önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti.

Konuyla ilgili olarak Norman J. Szydlowski, HF Sinclair’in 2024 Yıllık Hissedarlar Toplantısı’ndan itibaren Yönetim Kurulu’ndan istifa ettiğini duyurdu. Myers, Bay Szydlowski’ye hizmetlerinden ve şirkete yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Merkezi Dallas, Teksas’ta bulunan HF Sinclair, akaryakıt, dizel yakıtı, jet yakıtı ve yenilenebilir dizel gibi hafif ürünlerin üretimi ve pazarlanmasında uzmanlaşmıştır. Şirketin çeşitli eyaletlerde rafinerileri bulunmaktadır ve ürünlerini Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatısında, Rocky Dağları’nda ve Kuzeybatı Pasifik’te yoğun olarak pazarlamaktadır. HF Sinclair ayrıca petrol ürünleri ve ham petrol taşıma, bitirme ve depolama hizmetleri de sunmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-milas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu