Teknoloji

iPhone 16 Pro modelleri Samsung’un amiral gemilerini utandıracak

Samsung, 2021’de üst düzey Galaxy S akıllı telefonlarındaki microSD yuvasını kaldırdı. Samsung’un üst düzey telefonlarında microSD genişletme seçeneğinin bulunmaması, o zamandan beri cihazların Apple’ın iPhone’larıyla aynı depolama seçeneği düzeyinde kaldığı anlamına geliyor ve hayranları Kore devi bunu eleştirmeye devam ediyor.

Hatta Samsung, 2021 yılında 1 TB depolama alanına sahip bir Galaxy S21, S21+ veya S21 Ultra versiyonunu piyasaya sürmediğinden Apple, o dönemde Galaxy’nin en yeni üst seviye telefonu olan Galaxy S21’den daha yüksek bir depolama seçeneği sunuyordu. Bu yıl elma iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’i 2 TB’lık devasa bir depolama alanıyla sunarakBir kez daha liderliği ele geçirebilecek gibi görünüyor.

Tedarik zinciri kaynaklarına göre her iki Pro iPhone 16 modeli de 2 TB’a kadar depolama alanına sahip olacak. Ancak temel versiyonlarda ne kadar depolama alanının bulunacağı belirtilmedi. Pro Max dışındaki tüm iPhone 15 modellerinin temel seçeneklerinde 128 GB depolama alanı bulunuyor ve bunun iPhone 16 serisinde değişip değişmeyeceği şu an için belli değil.

Samsung şu anda tüm amiral gemisi modellerini en az 256 GB depolama alanına sahip olarak sunuyor. En küçük Galaxy S modelleri ve katlanabilir Galaxy Z Flip modelleri bu alanda istisna olarak öne çıkıyor.

1 TB depolama alanına baktığımızda Galaxy S24 Ultra ve Galaxy Z Fold, Samsung tarafında sınırlı seçenekler arasında yer alıyor. Apple 2TB iPhone 16 Pro veya 16 Pro Max’i piyasaya sürse bile, Android telefon kullanıcıları iPhone kullanıcılarına kıyasla bu kadar yüksek depolama seçenekleri için gereken fiyatı ödemeye daha az istekli olduğundan Samsung muhtemelen 2TB seçeneğini eklemekte hızlı olmayacaktır.

Ancak şu anda hiçbir şey doğrulanmış değil ve Apple’ın büyük güncellemelerden mümkün olduğu kadar uzun süre kaçınma konusundaki ısrarı göz önüne alındığında, iPhone 16 serisiyle ilgili tüm söylentilerin doğru çıkmaması şaşırtıcı olmayacak.

pazarcik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu