Haber

Kürsüye çıkan Dursun Özbek’ten Fenerbahçe’ye bomba gönderme: Kıskançlık düzeyinde endişe duyanlar var

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Mayıs ayı Olağan Divan Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Özbek, ezeli rakibi Fenerbahçe’ye başvurmadan geçmedi.

“BAZI BÖLÜMLER KISKANÇLIK DERECESİ İLE İLGİLİDİR”

Dursun Özbek, Florya arazisi üzerinden Fenerbahçe’ye atıfta bulunarak, “Kemerburgaz neden önemli? Bazen şaşırmamak elde değil. Florya’daki futbol kadrosu ve altyapı tesisleri için herkesi davet ettim. Gidin görün. Oldu” 40 yıl önce yapıldı.Dünya futbolunun gelişimine uygun.Tesis değil.Galatasaray’a yakışmıyor.Kemerburgaz’ı acilen ortaklaşa açmamız lazım.Birçok sebep var.Sıralamaya gerek yok. .İlgilenirseniz Florya’ya gidelim bakalım.Bize daha çok hak vereceksiniz.Florya’da 20 dönüm arazi kulübe ait.Tapu malı 40 dönüm arazi aldık.Orası da kulübün malıdır.Orada Ruhsat başvurusu için üzerinde binalar var.Bu binaların yıkılıp arsa haline getirilmesi gerekiyor.Bunun için Kemerburgaz bir an önce bitirilmeli.Yerleşkeye taşınacağız.Ruhsat hazırlıklarını yaptık.Döner dönmez. araziye, ruhsatı verilir, ekonomik değerini defalarca ifade ettim. Konu hakkında fazla detaya girmeye gerek yok. Bildiğiniz gibi bazı kişiler konuyu kıskanıyor.” dedi.

Dursun Özbek’in açıklamaları şöyle:

“EKİBİMİZİN DEĞERİNİN NE KADAR YÜKSELDİĞİNİN GÖSTERGESİ”

Göreve başlayalı 11 ay oldu. Verdiğimiz tüm sözleri tek tek tuttuğumuzu söylemekten mutluluk duyuyorum. Bu süreçte yaptığımız çalışmalardan bahsetmek istiyorum. Futbol takımımız sezonu 13. sırada tamamladı. Bu grubu düzgün bir formda şampiyon adayı yapmak birincil hedefimizdi. Bu nedenle sporcu maaşlarını euro bazında geçen seneye çok yakın tutarak grubumuzu çok daha değerli ve rekabetçi hale getirdik. Avrupa kulüplerinden sporcularımıza gösterilen ilgi grubumuzun değerinin ne kadar arttığının bir göstergesidir.

“TAKIMIMIZ ŞAMPİYON OLMAYA HAK ETTİ”

Sezon neredeyse bitti. Dün akşam maçı kazandık ve lideriz. Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyon olmak en çok cumhuriyetin yüzü Galatasaray’a yakışacaktır. Takımımız hak etti ve şampiyon olacak. Başta futbol grubumuz olmak üzere tüm branşlarda rekabetçi olabilmek için önemli yatırımlar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Mali açıdan zor bir dönemde bu yatırımlar kolay olmuyor. Mali tablolar açısından bakıldığında ise uzun yıllardır süregelen olumsuz bir imajla karşı karşıyayız. İlk gün de söylediğimiz gibi bizleri bu zor günlerden kurtaracak projelerimiz var.

“MECİDİYEKÖY’DEN HİÇBİR PARAYA DOKUNMUYORUZ”

Mecidiyeköy’den 1.5 milyar TL’lik fon geliyor. Bu fonun 1 milyar 85 milyonluk kısmını Florya’da bize ait olmayan 40 dönümlük arsayı almak için kullanıyoruz. Söz verdiğimiz gibi Mecidiyeköy’den gelen paranın zerresine bile dokunmuyoruz. Bize krediyi veren bankanın nezaretindeki bir hesapta. 1 milyar 85 milyon TL’nin kalan kısmı Galatasaray’a verilecek ama önceliğimiz borcu ödemek.

“KEMERBURGAZ’DA İNŞAATA BAŞLADIK”

6-7 yıl oldu. Gayrimenkul projeleri geliştirmek için Florya’yı yeni bir yere taşımak için taşınmıştık. Bunun için stadyuma araçla 6-7 dakika uzaklıkta bulunan arsanın kullanım hakkı Milli Emlak’tan alındı. Florya tesislerini daha modern ve çağdaş bir şekle getirmek için Kemerburgaz’da inşaata başladık. Ruhsatı aldık, inşaat devam ediyor.

“49 YIL GALATASARAY’IN KULLANIMINA VERİLDİ”

Stadyumdan Göktürk arteri üzerinde Galatasaray Spor Club, hayalimdeki proje, kampüse dönüşmek. Başlangıç ​​noktası Kemerburgaz’daki tesislerdir. İkinci etapta stadımızdan sarıcıya inen bir yokuş var. Skyland cephesinden başlayıp taçla biten 60 dönümlük bir arsa var. Bu arazi 49 yıllığına Galatasaray’a verildi. Hırsımız neydi? Gücümüz yetiyorsa tüm kampüsleri bir araya toplayalım ki Galatasaray gelecek yıllarda çocuklarımıza, torunlarımıza hizmet etsin. Burhan Felek’te değil burada yüzelim. Voleybolu burada yapalım, Taç Spor’da değil. Basketbolda, o salon, bu salon… Türk sporuna hizmet etme misyonumuz varsa bunlar olmazsa olmazımızdır.

“FİYATLAR HER GÜN ARTIYOR”

Stadyumun yanındaki tesisler çok değerli. Kamp tesisleri, basketbol ve voleybol salonları, yüzme havuzları, otistikler için farklı yüzme havuzları… Bunun için meşaleyi yaktık. Prosedüre gelince, her şey hazır. Bundan sonra ricam bize verilen takviyelerin devam etmesidir. Daha önce Riva’da başladığımız projemiz çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Orada 130’a yakın villamız kaldı. Fiyatlar gün geçtikçe artıyor. Galatasaray’ı destekleyecek rakamlar bir önceki sözlerimin üzerindedir.

“PLANI YAPTIK”

Büyükçekmece’de çok güzel bir yerimiz var. Burayı kampüs haline getirmemiz gerekiyor. İstanbul 16 milyon nüfuslu bir memleket. Orada büyük bir yerleşim alanı var. Bu bölgede çocuklar ve sporcular var. Oldukça gelişmiş bir bölgedir. Planlamayı yaptık. Bu anlamda hangi araziyi alırsanız alın, üzerine bir şeyler yapmak istiyorsanız imar durumuna göre plan yapmalısınız. Ardından, üzerinde üretime devam edebilirsiniz. İmar planları yapıldı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda bekliyorlar. Büyükçekmece Belediyesi’ni ziyaret ederek amacımızı anlattık. Hasan liderimizden yardım istedik, elinden geleni yapacağını söyledi.

“HAYATIMI NASIL SÜRDÜRECEĞİM?”

Tüm bu projelerle amacımız kulübümüzü borç sarmalından çıkarmak ve sürdürülebilir başarı sağlamaktır. Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmak istiyoruz. Bu anlaşma kulübümüzün ayağındaki prangadır. Bankalar Birliği’nin amacı bu borcu bir an önce tasfiye etmektir. Konsorsiyum bankalarıyla yapılan sözleşmelerin kolay dönemleri bitti, zorluk başladı. Anlaşma bize 1 Haziran’dan itibaren kulübün tüm gelirlerinin yüzde 50’sini bana bırakacağınızı söylüyor. Peki hayatımı nasıl yaşayacağım? Sanki kulübün öyle bir geliri var ki, Bankalar Birliği borcunu ödesin diye tüm spor faaliyetlerini yürütüyor.

“SÖYLEDİKLERİMİ KAÇIRMAYIN”

İmzalanan tüm sözleşmelere uyarız. Bunun için kulübün temel faaliyetlerinden elde edilen gelirlerin hem faaliyetlere devam etmesi hem de yüzde 50’sini geçmiş borçların tasfiyesi için kullanması gerekiyor. Bu mümkün değil. Söylediklerim beni yanlış anlama. Biz bu projeleri hayata geçirmeseydik, bu projelerden gelen fonları kullanmak için hesaplar yapmasaydık bu mümkün olmayacaktı, bir temerrüt durumu ortaya çıkacaktı. Bu durum Ali Sami Yen abimizin bize gösterdiği durumla hiç uyuşmuyor. Bugün yıllık yaklaşık 400 milyon TL faiz ödememiz var. Ekonomik koşullar değiştikçe nereye gideceğini hesaplayın. Bugünkü borçlanma faiz oranımız TL ref artı 1,5. Yüzde 10 aralığında.

“BU YILI 26 BİN İLE KAPATTIK”

Sadece gayrimenkul projelerinde değil, diğer gelir getirici projelerde de çalışmalar sona erdi. Sponsorluk ve diğer gelirlerin hızla arttığını göreceksiniz. Futbol kadromuzun başarısı, kombinlerin yenilenmesi konusunda da büyük bir talep oluşmasına neden oldu. Geçen yıl yenileme sayısı 11 bindi. Bu yılı 26 bin ile kapattık. Yenileme döngüsü sona erdi. Tüm bu gelirler önümüzdeki döneme olumlu yansıyacaktır. Taraftarlarımıza gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ederiz.

“ÖNCELİĞİMİZ GALATASARAY ADASI’NIN HUKUKİ HAYATA GEÇİRİLMESİDİR”

Galatasaray Adası’nı aldık, yıl 1957. Galatasaray’ın o zamanki durumunu bir düşünün. Herhangi bir inşaat çalışması yapılmamıştır. Bizim kaçak dediğimiz gecekondu mahallesi gibi. Yasal düzenlemelere uymak çok daha olası ve mümkünken, hiçbir şey yapılmadı. Önüne gelen bir yama yaptı, sızıntı üstüne sızıntı… Adada başımıza gelen son felaketi hepimiz biliyoruz. Önceliğimiz adayı yasal hale getirmek. Bunun yasal hale gelmesinin koşullarından biri de Galatasaray’a sağında ve solunda 4 bin metrekarelik arazinin alınmasıydı. Orada öylece duruyorduk. Ecrimisil ödüyoruz, kira ödüyoruz. Zaman zaman ödeme yapmıyoruz.

“İSTENİRSE BİNA YIKILACAK”

Kulüp kurallar gereği kirayı ödemiyor. Müstecir (Kiracı) Milli Emlak’a başvurur ve ‘Borçları ödemiyorlar, bırakın bütün borçları ben ödeyeyim, adayı üzerime koyun’ diyor. Son anda fark edildi. Borçlar temizlendi. Bugün için bu bir risk. Bu riski ortadan kaldırmak için sağda ve solda bulunan alanların tapuları Galatasaray’dadır. Plan yaptık, planlar askıya alındı. Orada 1600 metrekare civarında betonarme bir yapı var. İstenirse 1600 metrekare, ilkel kaideler üzerine. Elinizi kaldırırsanız, tavana dokunur. İstenirse yıkılarak yerine bina yapılabilir. 650 metrekarelik restoran olarak kullanabileceğimiz açılır kapanır bir sistemde bunu yapmak mümkün. Deniz suyu ile beslenen eski bir yerde yüzme havuzumuz ve 850 metrekare aktivite alanımız bulunmaktadır. Toplantılar, konserler, düğünler, dernekler için hazırlık yapıyoruz.

“TEMELİNİ KEMERBURGAZ’DA ATACAĞIZ”

Biliyorsunuz Kalamış’taki tesislerimizi yeniledik. Yeni gelenle yapılan sözleşme çerçevesinde yapıldı. Oradaki üyelerimize daha iyi bir yerde hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu arada yeni yapılan imar planı çerçevesinde adanın ne hale gelebileceğine dair görseller hazırladık. yetiştirmeye çalışıyoruz. 19 Mayıs’ta Kemerburgaz’da temel atacağız. Bu görselleri sizler için yükselteceğiz. Adanın nasıl olacağına dair öneriler sunacağız. Yakında bir maket yapacağız. Yorumlar gelsin. Burada bundan ziyade ek fikirler için bu modeli yapacağız. 19 Mayıs’ta Kemerburgaz’ın temelini atacağız. Florya’nın açılış tarihinin yıl dönümü olan 22 Şubat’ta yapacaktık. Yapacaktık ama depremden dolayı yapamadık. 19 Mayıs’ta bir araya gelmemiz için de vesile olacak. 10.30’dan itibaren sizinle orada buluşmak istiyorum.

“KONTEYNER KENT 20 MAYIS’TA HAZIR OLACAK”

Tüm bu etkinliklerin dışında Kulübümüz depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Her zaman yanlarında olmaya devam etmeliyiz. Galatasaray deprem anında kendisine yakışan örnek bir tavır sergiledi. Birçok kurumdan takdir ve teşekkür aldık. Gaziantep Nurdağı’ndaki konteyner kenti tamamladık. Kahramanmaraş’taki konteyner kent 20 Mayıs’ta hazır olacak. Yardım kampanyamız devam edecek. Bölge ekonomisini vuran en büyük sorun bölgeden üretilen enerjidir. Bölgemiz konut ihtiyacını karşılamak için hareketleniyor. Yeterli olacağını düşünmüyorum. Galatasaray da kararlı. Bu konuda yardım isteme yetkimiz bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort