Haber

‘Scholz, AB’nin Ukrayna’ya yaptığı yardımın azalmasından rahatsız’

The Telegraph’ta yer alan haberde, Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un başta Fransa, İspanya ve İtalya olmak üzere AB ülkelerinden Ukrayna’ya yapılan yardımların azalmasından rahatsız olduğu vurgulandı.

Haberlerde, ” Scholz, müttefikler üzerinde baskı oluşturmak amacıyla Avrupalı ​​yetkilileri her ülkeden Ukrayna’ya yapılması planlanan silah sevkiyatlarının bir listesini hazırlamaya davet etti. Başbakan, diğer AB ülkelerinden gelen katkının çok düşük olmasına kızdı” ifadelerine yer verildi.

Haberde, Ukrayna’nın ABD’den sonra ikinci büyük uluslararası sponsoru olan Almanya’nın, Kiev’e yeterli yardımı sağlayamayan Fransa, İspanya ve İtalya’dan giderek daha fazla hoşnutsuzluğunun olduğu vurgulandı. Bu huzursuzluk, Almanya’nın Ukrayna’ya yönelik AB silah fonuna yaptığı katkının boyutunu azaltmaya çalışmasına yol açtı.Söylendi.

Blinken’in Mitsotakis’ten Ukrayna’ya yeni silah sevkiyatı talep ettiği iddiası

Yunan haber portalı Newsbreak’ Ukrayna’ya yeni silahlar konusunda Blinken’den Mitsotakis’e ültimatom‘ başlıklı habere göre ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 6 Ocak’ta Yunanistan ziyaretinde Mitsotakis hakkında konuştu. Ukrayna’ya yeni silah sevkiyatıBunu yapmasını talep etti.

Blinken’in Yunanistan ziyaretinin gerçek bir Waterloo’ya dönüştüğünü ve Mitsotakis’in evini ziyaret ederken çekilen keyifli fotoğraflarla sınırlı kalmadığının altını çizen Newsbreak, olayların Yunanistan açısından önemli ve son derece acı verici bir şekilde geliştiğini yazdı ve şöyle konuştu: ” Ne yazık ki Blinken’in ziyaretinden daha kötü bir gelişme var. Edinilen bilgiye göre ABD Dışişleri Bakanı, Yunanistan’ın Ukrayna’ya yeni silah sistemleri göndermesini talep etti. Hatta başbakanın nihai cevabı için birkaç gün gecikme bile olabilir. ültimatomverilmiş“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu